توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) صورت گرفت

کشف و انهدام یک شبکه جاسوسی وابسته به آمریکا

خبرگزاری فارس: روابط عمومی وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه مهمی از شناسایی و انهدام یک شبکه جاسوسی وابسته به آمریکا خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس، روابط عمومی وزارت اطلاعات امروز شنبه با صدور اطلاعیه مهمی اعلام کرد: با عنایت الهی و در پی اقدامات گسترده‌ اطلاعاتی و ضداطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف در داخل و خارج از کشور، شبکه‌ پیچیده‌ جاسوسی و خرابکاری وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا شناسایی و متلاشی شد.

این شبکه که توسط تعداد قابل توجهی از برجسته‌ترین افسران اطلاعاتی عملیاتی سازمان سیا در چند کشور جهان راه‌اندازی شده بود و با استفاده از پوشش‌ها و دام‌های گوناگون از قبیل ارائه‌ ویزا، وعده‌ اقامت، اشتغال و تحصیل در خارج از کشور و نیز با پوشش مراکز کاریابی در صدد فریب عده‌ای از شهروندان، تخلیه‌ اطلاعاتی و به جاسوسی واداشتن آنها بود، با تلاش هوشمندانه و مخلصانه فرزندان فداکار شما، طی سلسله عملیات گسترده‌ تعقیب و مراقبت (در داخل و خارج از کشور)، نفوذ، فریب و دوبل‎سازی، شناسایی و منهدم شد.

از انبوه اطلاعات حاصل از شبکه‌ مذکور مشخص شد که افسران سازمان سیا با بهره‌گیری از پایگاه‌های متعدد و متنوع اطلاعاتی و نیز با استفاده از سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های آمریکا در چندین کشور (به ویژه امارات متحده عربی، مالزی و ترکیه) ضمن تعقیب هدف جمع‌آوری اطلاعات از مراکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی کشور و از حوزه‌های انرژی هسته‌ای، صنایع هوایی و دفاعی و بیوتکنولوژی در عین حال گردآوری اطلاعات بسیار ریز پیرامون لوله‌های نفت و گاز، شبکه‌های برق و مخابرات کشور، فرودگاه‌ها و گمرکات کشور، امنیت شبکه‌های ارتباطی و بانکی و مواردی از این قبیل را نیز به عنوان دیگر اهداف اطلاعاتی به عوامل خود ابلاغ کرده بودند که جمع‌آوری اطلاعات ریز پیش‎گفته دقیقاً در راستای عملیاتی و خرابکارانه سازمان سیا بوده و بدیهی است که این اقدام خصمانه از حافظه وزارت اطلاعات زدوده نخواهد شد.

روابط عمومی وزارت اطلاعات در بخش دیگری از اطلاعیه خود آورده است: نیروهای زبده و مومن وزارت اطلاعات در رویارویی جانانه خود با عوامل سازمان سیا، ضمن اقدامات متعدد و متنوع اطلاعاتی، ضداطلاعاتی و عملیاتی، تعداد 30 نفر از جاسوسان آمریکا را بازداشت کردند.

همچنین برای کسب اطلاع از سایر اهداف و اقدامات حریف و به منظور ارسال اطلاعات فریب برای آن سرویس، طی عملیات معکوس اطلاعاتی اقدام به دوبل نمودن تعدادی از جاسوسانی که به استخدام سازمان سیا درآمده بودند، شد اما پیرامون عواملی که ناخواسته و ناآگاهانه به دام جاسوسان آمریکایی افتاده بودند، ضمن فراخوانی و مطلع کردن آنها نسبت به خطرات پیشِ‌رو، ارتباط آنان با حریف قطع گردید.

بدین ترتیب نه تنها تهاجم سنگین اطلاعاتی سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا خنثی شد، بلکه تعداد 42 نفر از افسران اطلاعاتی عملیاتی آن سازمان در کشورهای مختلف نیز مورد شناسایی دقیق دستگاه اطلاعاتی کشور قرار گرفتند.

روابط عمومی وزارت اطلاعات در اطلاعیه خود ضمن تاکید مجدد بر عهد ناگسستنی سربازان گمنام امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف با حضرت امام خمینی(ره)، شهدای به خون خفته‌ انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری (مد ظله ‌العالی) و ملت عزیز و همیشه در صحنه‌‌ ایران اسلامی از مردم شریف و فهیم کشورمان درخواست کرد فرزندان فداکار خود را در مسیر مبارزه سخت، پیچیده و دائمی با توطئه‌های استکبار جهانی یاری و موارد مشکوک را به ستاد خبری این وزارتخانه به شماره‌ 113 گزارش کنند.

در پایان این اطلاعیه همچنین به آحاد مردم توصیه شده است نسبت به تماس‌ها و ارتباطات مشکوکی که در پوشش دعوت به تحصیل، اشتغال یا اقامت در خارج از کشور، اخذ ویزا و نیز نظرسنجی‌های تلفنی فاقد منشأ معتبر، نهایت دقت را به عمل آورند.

 

منبع:  خبر گزاری فارس

/ 2 نظر / 13 بازدید
بچه های اردبیل

سلام دوست عزیز ... خوب هستین ؟ اومدیم دعوت کنیم به وبلاگ ما هم سر بزنید اگه دوس داشتین بیایین [چشمک] اگه دوس نداشتین هم دوباره بیاین [نیشخند] متظر حضور پر مهرتـــــــــون هستیم آلله آمانیندا [نیشخند] یعنی در پناه حق [قلب][قلب][قلب]

آزاد

زندگی من بنظرم همانقدر غیرطبیعی ،نامعلوم و باور نکردنی میآید که نقش روی قلمدانی که با آن مشغول نوشتن هستم-گویا یکنفر نقاش مجنون وسواسی روی جلد این قلمدانی را کشیده -اغلب باین نقش که نگاه میکنم مثل اینست که بنظرم آشنا میآید -شاید برای همین نقش است ، شاید همین نقش مرا وادار به نوشتن میکند... صادق هدایت