با عقب‌نشینی در مقابل انقلابیون؛

دیکتاتور یمن خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری شد

خبرگزاری فارس: دیکتاتور یمن که تا چندی پیش اعلام کرده بود که پیش از 2013 از قدرت کناره‌گیری نخواهد کرد، اعلام کرد که خواستار برگزاری انتخابات زودرس است.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "علی عبدالله صالح " رئیس جمهور یمن که چند ماهی است با یک بحران جدی در کشورش مواجه است، در مقابل هزاران نفر از طرفداران خود موضع برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهور را مطرح کرد.

وی افزود: ما خواستار برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری زودرس به شیوه‌ای کاملا دموکراتیک برای توقف ریخته شدن خون بیشتر هستیم.


این در حالی است که یک مقام مسئول در حزب حاکم یمن اعلام کرد که دیکتاتور یمن که تا دیروز از امضای طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس و کناره‌گیری از قدرت پس از 30 روز خودداری می‌کرد، سرانجام پذیرفته است که این طرح را یکشنبه آتی امضا کند.


صالح چندی پیش اعلام کرده بود که تنها از طریق صندوق‌های رای و انتخابات حاضر است از قدرت کناره‌گیری کند و تا سال 2013، در پست خود خواهد ماند و اگر مردم یمن بخواهند کسی جز او رئیس‌جمهور یمن شود، می‌توانند در انتخابات 2013 نظر خود را اعلام کنند. اما به نظر می‌رسد با افزایش دامنه انقلاب جوانانی یمن او نیز چاره‌ای جز کناره‌گیری از قدرت نمی بیند.

 

منبع: خبر گزاری فارس

/ 0 نظر / 11 بازدید